Kościelne zaświadczenia dostępne od ręki. Zamówisz je w Internecie

Read Time:49 Second

Gazeta Wyborcza informuje, że w internecie można znaleźć oferty sprzedaży zaświadczeń kościelnych. Te dokumenty potwierdzają udział w sakramentach, a wśród nich są zaświadczenia dla chrzestnych. Niektóre oferty proponują nawet możliwość dodatkowej opłaty za spowiedź.

Aby ktoś mógł zostać rodzicem chrzestnym, musi spełnić pewne warunki. Potrzebne jest zaświadczenie, które potwierdza, że ta osoba jest wierząca i praktykuje swoją wiarę. Musi też mieć przyjęte sakramenty chrztu, bierzmowania i eucharystii. Poza tym, nie może być po rozwodzie i nie może na niej ciążyć kara kanoniczna.

Jeżeli kandydat nie spełnia tych warunków, Kościół nie pozwoli mu na zostanie rodzicem chrzestnym. Ale w sieci można znaleźć oferty, które pomagają ominąć te wymagania.

Jedna z użytkowniczek Twittera opublikowała screenshot z grupy na Facebooku „Toruń Ogłoszenia”. W ofercie widzimy propozycję zakupienia zaświadczenia dla chrzestnych oraz możliwość dokupienia spowiedzi. Cały pakiet kosztuje 150 złotych.

Autor oferty zapewnia, że „zaświadczenie przejdzie u Twojego księdza”, a pieczęć i podpis mają pochodzić z parafii w Toruniu i Złotowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *