Oczyszczacz powietrza Webber AP8400. Czy warto kupić?

Read Time:3 Minute, 16 Second

Czyste powietrze to priorytet, szczególnie jeśli w domu mamy alergika plus zwierzęta. Dlatego też zakup oczyszczacza powietrza wydaje się być jak najbardziej uzasadniony. Jak spisuje się oczyszczacz Webber AP8400? Czy warto go kupić?

Webber AP8400 to oczyszczacz powietrza polskiej marki. Zalecany jest do pomieszczeń nieprzekraczających 38m2. Jego niska cena to zdecydowanie zaleta, jednak czy za nią idzie również jakość i precyzja pracy ? Czy posiada on odpowiednią dla takiej powierzchni wydajność i skutecznie rozwiązuje problem smogu?

Oczyszczanie powietrza Webber AP8400

Oczyszczacz powietrza Webber AP8400 wykorzystuje technologię określaną przez producenta jako Quatre Filter. Urządzenie zostało wyposażone w następujące elementy:

 • filtr wstępny, który to wyłapuje większe zanieczyszczenia, takie jak okruchy, kurz albo sierść,
 • filtr HEPA, który zatrzymuje mniejsze cząsteczki stałe, w tym najbardziej niebezpieczne składniki smogu, a więc pyły PM1,0, PM2,5 i PM10, a jednocześnie odgrywa podstawową rolę w walce z pyłkami roślinnymi i innymi alergenami, eliminuje część bakterii i wirusów,
 • filtr węglowy – to on usuwa zanieczyszczenia gazowe, do których zaliczają się formaldehyd i inne LZO oraz neutralizuje nieprzyjemne zapachy.
 • lampę UV-C – niszczy bakterie i wirusy,
 • jonizatora – wspomaga proces oczyszczania powietrza z bakterii, wirusów i pleśni.

Żywotność zintegrowanego filtra szacowana (złożonego z filtra wstępnego, węglowego i HEPA) szacowana jest na okres od 3 do 9 miesięcy.

webber P8400

Tryb pracy i eksploatacja Webber AP8400

Jeśli chodzi o wentylator to mamy tu trzy prędkości. Brakuje w urządzeniu trybu automatycznego, czy też czujników jakości powietrza. Jest to dość istotna wada, jednak nie zapominajmy o tym, że oczyszczacz ma stosunkowo niewielką cenę.

Znajdziemy tutaj natomiast w timer, dzięki któremu możemy ustawić automatyczne wyłączanie oczyszczacza po upływie 2, 4 lub 8 godzin. Wskaźnik zużycia filtra, który w odpowiednim momencie zasygnalizuje potrzebę jego wymiany. Maksymalna wydajność Webbera AP8400 to 220 m³/h, zatem możemy polecić go do pomieszczeń o wielkości do 27,5 m².

oczyszczacz powietrza webber 8400
oczyszczacz powietrza webber 8400

 

oczyszczacz powietrza webber 8400
oczyszczacz powietrza webber 8400

 

oczyszczacz powietrza webber 8400
oczyszczacz powietrza webber 8400

Wygląd Webber AP8400

Jego  design jest prosty i elegancki. Z powodzeniem dopasuje się do każdego wnętrza, nawet tego w nowoczesnym stylu. Dodatkowo ma małe gabaryty – 20 x 40 x 50, dzięki czemu idealnie pasuje do małego wnętrza.

Parametry techniczne Webber AP8400

Marka Webber
Model AP8400
Cena 399 zł
Maks. CADR lub przepływ powietrza [m³/h] 220
Zalecana maks. powierzchnia [m²]* 27,5
Zalecana maks. kubatura [m³] 68,75
Głośność [dB] 30, 40, 50
Pobór mocy [W] 55
Liczba prędkości wentylatora 3
Filtr wstępny tak
Filtr HEPA tak
Skuteczność wg klasyfikacji filtra HEPA b.d.
Filtr węglowy tak
Żywotność filtrów do 3-9 miesięcy
Waga [kg] 5
Gwarancja 2 lata

* przyjmujemy, że na każdy 1 m² pomieszczenia o wysokości wynoszącej 2,5 metra oczyszczacz powietrza powinien oferować minimum wartość maks. CADR dla pyłów równą 8 m³/h

Czy warto kupić oczyszczacz powietrza Webber AP8400?

Webber AP8400 należy do najtańszych oczyszczaczy powietrza posiadających filtry węglowy i HEPA, co bez wątpienia stanowi jego zaletę. Urządzenie jest bowiem w stanie dokładnie oczyszczać powietrze ze smogu oraz alergenów. Mimo niskiej ceny znalazł się tu jonizator oraz lampa UV, jednak jej rola w procesie oczyszczania zawsze jest znikoma.

Brak czujników zanieczyszczeń trybu automatycznego to dość duża wada, gdyż musimy sami sprawić sobie swój własny sensor i samodzielnie dostosowywać prędkość pracy do jakości powietrza. Jeśli tego nie zrobimy, to może okazać się, że mimo nieustannej pracy oczyszczacza powietrze jest mocno zanieczyszczone ze względu na zbyt niskie tempo filtracji.

Całość stosunku wydajności do ceny jest najbardziej na plus. Jednak dobrym pomysłem, o ile jesteśmy w stanie sobie na to pozwolić, będzie uzbieranie większej kwoty i kupienie trochę droższego sprzętu. Jednak w przypadku, gdy nie mamy takiej możliwości, nie powinniśmy być zawiedzeni. Jednak pamiętajmy o samodzielnym sprawdzaniu jakości powietrza.

Oczyszczacz powietrza Webber AP8400

ZALETY
 • Niska cena
 • Dobry stosunek ceny do wydajności
 • Wskaźnik zużycia filtra
 • Jonizacja
WADY
  • Brak czujników jakości powietrza
  • Brak trybu automatycznego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *